Me 1 kojshike nuk i kam punët mirë gati se hiq, sa herë që dal me fshi oborrin, ajo senet e veta qe i ka n’oborr mi gjun knej edhe nuk ja nin!

Edhe asniher nuk i kam tregu burrit, se tani hyn fjalt me burra, gjithmone jam mundu me zgjidh kete sen vet, ama po mdoket nuk ka shansa hiq, se qeshtu qe sa dit osht tu ma ba, a muni me ma dhan 1 kshill se qysh me u marr vesh me ta?Edhe eshte ma e vjeter se une, qata po kam respekt per ta e nuk po muj me fol lirshem, e me ja njeh do sene para syve te saj, po munona gjithmone me perbi ama po mdoket qe shum zor e kam.

Bile ni dite qeshtu u qova pak si ma heret me fshi oborrin, edhe kur kam dal ish kan tu qit knej ka oborri jem sene qka ka mi qit n’berllog, edhe bile tu i qit knej knojke do kang qe i ka nqef ajo, edhe si sen mos mu ba.Dola anej i thash kojshike qka je tu ba kshtu, ma bani tha hajt se nuset e reja qeshtu duhet me punu e me ja ba perhajr qe u martu te mahalla jon, duhet me kqyr se sa e zoja osht nusja.shtype rek.lamen dhe shiko vi.deon e plote