Gjen një letër në pazarin e Korçës, vajza shp.ërthen në lot kur e lexon

Lajm

Teksa ishte duke ecur në rrugicat e bukura të Korçës, një vajzë e re është befasuar ku në rrugë ka parë një letër të veçantë, në pamje të parë. Ajo e ka ndarë në media dhe shpjegon se si gjeti letrën, në të cilën është një mesazh mjaft i fortë, i shkruar nga dikush që duket se jeta e ka përballur me shumë sfida, me zhgënjime… por mbi të gjitha jep mesazhin e fortë: Kuptimin e vërtetë të jetës.“Duhet ta pranoj se u përlota kur e lexova me kërshëri. U përlota për faktin se unë jam në një gjendje të tillë që kam ndoshta nevojë për motivim. Do doja ta ndaja me ju që të gjithë të paktën t’i lexojnë këto fjalë”, shkruan vajza më tej.Letra nis:Per ty qe do te marresh ne dore kete leter. Jeta eshte e bukur.

Ti mund te vu ash, por mos u merzit, sepse do te vije dhe dita jote. Edhe nese mendojn se jo do te vije. Ti ndoshta mund t vu ash e te dashurosh, te mungon dhe nuk do t’ia dije… Degjo!Respektoje shoqerine ne maksimum, edhe nese kupton qe dikush e ka me hile, mos ja ve ne dukje, por ik ngadal pa then asnje fjal, sepse heshtja vr et me shume se c’do gje…Prinderit e tu, duaji me gjithe zemer, me gjithe shpirt, edhe pse sot ndoshta nuk mund te pershtaten me kohen qe ne jetojme, duaj me gjithe force e shpirtit se kush e di sa here jane zgjuar naten duke ndenjur pa gjume duke u kujdesur per ne.shtype rek.lamen dhe hsiko vi.deon